نکته در فروش سکه

موارد زيادي مشاهده شده که افراد زيادي به دنبال فروش سکه خود هستند. بعد از مدتي که موفق به پيدا کردن قيمت صحيح براي سکه خود نمی شوند به اينترنت پناه مي اورند و بعد از سرچ مشخصات سکه به سايت هاي فروش منتقل مي شوند که به محض ديدن سکه خود با قيمت بالا قصد فروش با ان قيمت مي کنند.. قافل از اينکه سکه اي که در سايت مي باشد سکه ارور يا مشخصه خاصي دارند که انها را از سکه هاي مشابه خود جدا مي کند و قيمت ان را بالا مي برد…به دو نمونه اشاره مي شود..

IMG_۲۰۱۶۰۵۱۵_۱۸۲۹۱۴_001  سکه یک ریال قدس 1359

این سکه دو نمونه اصلی دارد که فلز قالب یکی فولاد با روکش برنز می باشد که این سکه جذب اهن ربا می شود و ارزش زیادی ندارد سکه سمت چپ در تصویر..

نمونه دیگر این سکه  فلز برنز می باشد که جذب اهن ربا نمی شود و ضرب محدودتری داشته و کمیاب و گران قیمت هست سکه سمت راست در تصویر بالا ..

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

1-1417784582yar zoom

این سکه تیراژ فراوان داشته و ارزش چندانی ندارد مانند تصویر پایین ..ولی تعداد ضرب کمتری همراه با ارور در پشت سکه ضرب شد..مانند تصویر بالا فلش به حرف {ر}  بعد از کلمه – لبیک یا – اشاره می کند که همین ارور از لحاض قیمتی ارزش بیشتری دارد نسبت به تصویر پایین که فلش اشاره می کند و حرف { ر } وجود ندارد.

20 ریال هشت سال دفاع مقدس

IMG_۲۰۱۶۰۵۱۵_۱۸۳۰۴۳_001

1 پاسخ
  1. امید
    امید گفته:

    جالب بود برای من که تازه کلکسیون جمع می کنیم اطلاعات خوبی بود سپاس

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *